Чи зможу я мати два громадянства, якщо я (російський) одружуся з українкою?

Я подивилася закон “Про громадянство України” . Є можливість збереження громадянства Росії в разі вашого звернення за громадянством України, але це тільки якщо ви не змогли припинити громадянство Росії по незавісяшім від вас причин. У ст. 9 для отримання громадянства України іноземцем передбачена подача зобов’язання про припинення іншого громадянства, але дослівно в ст. 1: “… зобов’язання припинити іноземне громадянство - письмово оформлена заява іноземця про те, що в разі набуття громадянства України він припинить громадянство (підданство) іншої держави або громадянства (підданства) інших держав і протягом двох років з моменту набуття ним громадянства України подасть документ про припинення громадянства (підданства) іншої держави або громадянств (підданств) інших держав до органу, що видав йому тимчасове посвідчення громадянина України; незалежна від особи тощо чину неотримання документа про припинення іноземного громадянства - невидача особі, у якої уповноважені органи держави її громадянства (підданства) прийняли клопотання про припинення іноземного громадянства (підданства), документа про припинення громадянства (підданства) у встановлений законодавством іноземної держави термін (за винятком випадків, коли особі було відмовлено у припиненні громадянства (підданства ) або протягом двох років від дня подання клопотання, якщо термін не встановлено, або відсутність у законодавстві іноземної держави процедури припинення її гра данства за ініціативою особи чи якщо така процедура не здійснюється або вартість оформлення припинення іноземного громадянства (підданства) перевищує половину розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом в Україні на момент, коли особа набула громадянство України… “

Крім того, для набуття громадянства України або необхідно мати 5 років законного проживання в Україні або бути одруженим на громадянці України 2 роки.

Серед ваших родичів (або знайомих) є репресовані? Як тонко іприкро відповідати віруючим на “Христос воскрес”? Як Лев Толстой запропонував би вчинити з ІГІЛ?
Daniil Shabalin

а я можу одружитися, не змінюючи громадянство? залежить чи громадянство, в якій країні ми підемо в ЗАГС? Я от не дуже розумію це питання.

Марина Слободян

Чи можете. Шлюб буде дійсним в будь-якому випадку, де б ви його не уклали в Україні і в Росії. Але і там і там перевірять законність перебування. У Росії і Україні звичайний термін тимчасового перебування іноземних громадян 90 днів.

Марина Слободян

Нотаріально завірений переклад паспорта потрібно.




ЩЕ ПОЧИТАТИ