Чи треба платити за капремонт в новому будинку

За загальним правилом, в багатоквартирних будинках є обов'язок сплати внесків на капітальний ремонт. Але в нових будинках зазвичай працюють ліфти, в справному стані знаходяться комунікації, дах обходиться без ремонту, під'їзди завжди чисті і т. п. Чи визнаються новобудови в такому випадку винятком?
  • Умови визнання будинку новим
  • Законодавство встановлює свої правила
  • Бувають і незаконні нарахування
  • Коли виникає обов'язок сплати за капремонт
  • Фактичне проживання в іншому місці

чи треба платити за капремонт в новому будинку

Умови визнання будинок а новим

На даний момент законодавство і судова практика слідують по шляху визнання новобудовою будинку, якому, як правило, не більше 5 років. Але важливо відзначити, що регіональною владою цей термін може бути іскорочений.

Законодавство встановлює свої правила

Для того щоб з’ясувати специфіку нарахування і сплати внесків у своєму регіоні (Московська область, Красноярський край і т. п.), важливо заглянути в законодавство конкретного суб’єкта. Наприклад, особливості сплати внесків за капремонт в Москві встановлені в Основах житлової політики (про це прямо вказано в статті 75 закону від 27 січня 2010 року № 2).

А1 липня 2013 року в Московській області був прийнятий закон № 662013 ОЗ, який окремо регулює специфіку справляння внесків за капремонт в цьому регіоні. Спеціальні закони про організацію капітального ремонту також прийняті в Республіці Адигея (закон від 1 серпня 2013 р № 225), Єврейської автономної області (закон від 28 червня 2013 року № 324-ОЗ) та інших регіонах.

Якщо не вдається знайти регіональний закон, положення якого застосовуються в населеному пункті (наприклад, місті Красноярськ), можна звернутися в свою управляючу компанію. І в письмовому зверненні попросити послатися на положення регіонального закону, відповідно до яких відбувається нарахуваннявнесків на капітальний ремонт у вашому населеному пункті.

Бувають і незаконні нарахування

Якщо будинок є новобудовою, а керуючі компанії без письмової згоди мешканців (оформленого за підсумками проведення загальних зборів) вже починають нараховувати внески, це буде незаконно. Обов’язок сплати у власників приміщень у такому випадку не виникає. І тут важливо не забувати, що будь-які незаконні дії і рішення керуючих компаній доцільно оскаржити в позасудовому та судовому порядку. В іншому випадку з вас може бути стягнено неправомірні нарахування вже в примусовому порядку. Адже в судах працюють теж люди, а будь-якій людині властиво помилятися.

Коли виникає обов'язок сплати за капремонт

Спочатку новий будинок включається до відповідної регіональної програми, а вже після закінчення терміну визнання будинку новобудовою, мешканці будуть зобов’язані перераховувати внески.

Фактичне проживання в іншому місці

в новому будинку часто громадяни не проживають, особливо спочатку, на етапі ремонту. людизмушені шукати собі інше житло, причому не завжди нове. Але чи означає це, що необхідно платити законний платіж, навіть в разі проживання в іншому будинку? Аналізуючи чинне законодавство, можна прийти до висновку, що обов’язок сплати внесків не впливає на проживання. Тому оплачувати законні платежі все ж доведеться.





ЩЕ ПОЧИТАТИ