До якої міри спорідненості секс з родичем вважається інцестом?

в різних культурах ця норма буде рухомий але в цілому під інцестом буде розумітися секс з прямими родичами. Наприклад, таке розуміння закріплено в сімейному кодексі РФ. Сімейний кодекс РФ встановлює заборону на укладення шлюбу між близькими родичами. Вичерпний перелік таких осіб закріплений в ст.14 СК РФ. До них відносяться: родичі по прямій висхідній і низхідній лінії (батьками і дітьми, дідусем, бабусею та онуками), повнорідні і неповнорідні (мають загальних батька чи матір) брати і сестри, при цьому не має значення підтверджено чи спорідненість будь-яким документом або немає. Тобто це положення Сімейного кодексу поширюється рівною мірою і на позашлюбне, тобто юридично не оформлене спорідненість.

Чинний закон не містить заборони на шлюби зведених братів і сестер, тобто взагалі не мають жодного спільного батька. Також не перешкоджає укладенню шлюбу бічне спорідненість більш віддалених ступенів, наприклад, Двоюрідний спорідненість.

Для відносин між не прямими родичами часто використовується термін інцухт.

При цьому є дослідження яке показує, що ризик появи дітей з вродженими каліцтвами в шлюбах двоюрідних братів і сестер зовсім ненабагато вище фонового - всього на 1,7%. Заборони на такі шлюби вводилися виходячи з економічних і соціальних потреб, а зовсім не з метою зниження ймовірності прояви спадкових захворювань. Ризик появи дітей з вродженими вадами істотно вище у інших категорій населення - алкоголіків або людей старше 40 років, шлюби яких не контролюються державою. Ці три аргументу обґрунтовують допустимість шлюбів між кузенами.

Тому якщо у вас на прикметі є симпатичний кузен або кузина, то можете спати з ним/нею з чистою совістю.

Не знаєте, що почитати? Моя полку «Книги як ілюзія»

Гліб Чернов

сімейний кодекс РФ керується більшою мірою мораллю, ніж біологією. Наприклад, заборонені так само шлюби між усиновителями і усиновленими, хоча спорідненості тутнемає.

Правда, можна звернутися в суд з тим, щоб скасувати судове рішення про усиновлення і з чистою (або не дуже) совістю одружитися. Зручно для тих, хто хоче виховати майбутнього чоловіка “під себе” з самого дитинства.

Оксана здичавілих

А хіба зведені брати і сестри - це не ті, у кого тільки один загальний батько? Мені здається, те, що ви під цим терміном описали, взагалі кровною спорідненістю не рахується.

Інна Швалева

Оксана, все правильно, не вважається. У зведених братів і сестер різні батьки. Якщо ці батьки одружаться повторно між собою, то їх діти будуть один для одного зведеними. Тобто їх пов’язує сімейне спорідненість, а не біологічне. А то, що ми всі звикли вважати, коли є один загальний батько, називається єдинокровних або неповнорідні спорідненістю (по батькові) і єдиноутробним (по матері).




ЩЕ ПОЧИТАТИ